Ocena wytrzymałości torby na zakupy

Nowoczesna torba na zakupy

Z punktu widzenia klienta, torba na zakupy spełnia wiele wymagań. Ostatnimi czasy miałem okazję brać udział w ciekawym doświadczeniu, jakim była prezentacja poświęcona torbom na zakupy przygotowana przez firmę, która zajmuje się ich produkcją. Była to jednak znacznie bardziej wartościowa sprawa, niż lokowanie ich produktu. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak powstają torby, z czego są wykonane, dlaczego są tak ważne z punktu widzenia ekologii, a także zobaczyć jak oszczędzanie na produkcji wpływa na ostateczną wytrzymałość produktu.

Zacznijmy od końca, czyli od firm, które próbują minimalizować koszty produkcji torby na zakupy. Problem polega na tym, że ekologiczne torby są droższe od plastikowych. Ludzie patrzą na cenę, zamiast uzmysłowić sobie, że porządna torba zapewnia kilkuset razy dłuższy czas eksploatacji. A wystarczy dopłacić kilka złotych, by ją mieć. W związku z tym niektóre fabryki korzystają z materiału gorszej klasy, co skutkuje tym, że wyprodukowane torby na zakupy szybko się niszczą. Najczęstszym objawem są urwane ucha, za które trzymamy torbę – to najsłabszy punkt każdej z nich, więc przy regularnym obciążeniu spowodowanym zakupami dochodzi do sytuacji, w której ucho się urywa. Podobnie jest z łączeniem, które znajduje się na dnie. Ono również lubi się przecierać, jeśli szwy nie są porządne, a tkanina jest cienka.

Jakie obciążenie wytrzyma torba na zakupy?

Najlepszym punktem spotkania była symulacja, w której do różnych modeli torb wkładano to samo obciążenie. Na własne oczy można było zobaczyć, jak tanie produkty pękają. Wyobraź sobie teraz, że to twoje zakupy, które lądują na ziemi na środku przejścia dla pieszych. Niezły obciach, prawda?torba na zakupy

Dlatego ja osobiście przekonałem się do tego, że lepszym zakupem jest jedna torba na zakupy strona firmy ale wykonana naprawdę solidnie. Wystarczy sobie odmówić kawy w restauracji, by taką dostać. Co najlepsze, jest ona wykonana z naturalnego materiału, więc bez obaw możemy ją składać czy bezładnie rolować. Fajne rozwiązanie, bo taką torbę można włożyć dosłownie wszędzie. Szczerze mówiąc nie zdawałem sobie sprawy, że wystarczy tak niewiele, by zrobić coś dobrego dla naszego środowiska.