Recenzja torby ekologicznej wykonanej z bawełny

Torby ekologiczne – recenzja produktów z bawełny.

Dzisiejszy artykuł opisuje torby ekologiczne i powstaje we współpracy z firmą, która zajmuje się ich produkcją. Zostaliśmy poproszeni o niezależną recenzję, w której przedstawiamy jak najbardziej obiektywne nasze zdanie na temat tego produktu. Opisujemy mocne stron innych produktów z tej kategorii innych artykułach. Jeśli więc jesteście gotowi na wykazanie pozytywnych stron, zapraszam do lektury.

Zacznijmy najlepiej od ustalenia głównych czynników, które musimy wziąć pod uwagę oceniając ich użyteczność. Osobiście uważam, że najważniejsze są 4 parametry:

  1. wytrzymałość,
  2. wygoda noszenia,
  3. trwałość nadruku,
  4. łatwość czyszczenia.

Test wytrzymałości to podstawowa sprawa, już na etapie produkcji przeprowadzane są testy i określana maksymalna waga typowych zakupów, postanowiliśmy poddać je dalszemu testowi. Wzięliśmy trzy różne torby ekologiczne o zróżnicowanej pojemności, a następnie produkty o nieco zawyżonej wadze, która odpowiada pojemności danego modelu. Następnie urządzając spacer z tak obciążonymi torbami, dodając do tego podskoki, szarpanie i inne działania, które zwiększają ryzyko uszkodzenia torby, trzeba przyznać, że każdy model torby ekologicznej wyszedł z tej walki zwycięsko. Nie było ani jednego zerwania ucha czy dziury w dnie.

Wniosek? Pozytywny!

Torby ekologiczne z wygodnymi uchwytami

Co do wygody noszenia, sprawa ma się wyjątkowo ciekawie, bo ucha są dodatkowo usztywniane miękką bawełną, która zapewnia stabilny uchwyt, jednocześnie nie męcząc dłoni nawet przy dużym obciążeniu torby.

torby ekologiczne z uchwytem sznurkowymPunkt następny, czyli trwałość nadruku. Szczególnie istotna sprawa, jeśli torby ekologiczne zamawiamy z intencją wykorzystania ich w celach marketingowych. Tutaj testy trwały dwa tygodnie i obejmowały kilka prań w wysokich i niskich temperaturach, a także szorowanie z proszkiem na sucho. Nadruk na pewno stracił swój pierwotny blask, ale pozostał czytelny. A spójrzmy prawdzie w oczy – nikt tak ekstremalnie nie obchodzi się z torbą ekologiczną. Koniec końców jest bardzo dobrze.

Ostatni punkt to łatwość czyszczenia. Torba po wypraniu suszy się bardzo szybko jeśli umieścimy ją np. na kaloryferze czy na słońcu. Zapewne to wynik naturalnej bawełny, która z łatwością przyswaja i oddaje wodę.