3 argumenty przemawiające za stosowaniem toreb bawełnianych

Dzisiaj jak nigdy wcześniej zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele możliwości daje proces produkcji toreb reklamowych. Chociaż mówimy o produktach, które spełniają konkretne funkcje, to droga do ich uzyskania jest naprawdę różna. Możemy bowiem korzystać z tworzyw syntetycznych, naturalnej bawełny czy polipropylenu. Wykorzystanie konkretnej metody wpływa nie tylko na cenę, ale również na właściwości gotowego produktu. Zastanówmy się dzisiaj, dlaczego akurat torba bawełniana firma Allbag powinna być przez ciebie stosowana, a nie ta z tworzywa sztucznego?

  1. Torba bawełniana wspiera recykling

Problem destrukcji środowiska, w którym żyjemy, jest ciągle aktualny. Badania statystyczne dowodzą, że jako ludzie jesteśmy tego w pełni świadomi. Na szczęście w różnych ankietach deklarujemy, że jako społeczeństwo chętnie uczestniczymy we wszelkiego rodzaju inicjatywach, które mają znamiona ochrony środowiska. Tak się składa, że torby bawełniane to idealny pierwszy krok ku zmianie swoich nawyków. Tak jak segregujemy śmieci, dbając o planetę, tak korzystając z torby ekologicznej ograniczamy ilość śmieci, jaką wytwarzamy podczas zakupów, gdy pakujemy towary do wielu toreb plastikowych. Co więcej, wiele fabryk posiada specjalne certyfikaty, które potwierdzają że w procesie produkcji wykorzystano wyłącznie papier otrzymany w stu procentach z recyklingu. Nie ma tam żadnych dodatków tworzyw sztucznych.

  1. Kupując torbę bawełnianą wspierasz rodzimy biznes

Najczęstszym kontrargumentem, jaki pada ze strony oponentów stosowania toreb ekologicznych, jest teza że każdy zakup torby bawełnianej oznacza wsparcie gospodarki zagranicznej. Skądś przecież tę bawełnę trzeba importować, a to oznacza że pozbawiamy zysku lokalnego przedsiębiorcy, który korzysta np. z tworzyw sztucznych.

Wybieraj torby polskiej produkcji

Nic bardziej mylnego. Polscy producenci wykorzystują bawełnę polską, więc taki zakup napędza tylko i wyłącznie naszą krajową gospodarkę. Oczywiście są też modele toreb wykonane z bawełny indyjskiej, jednak wybór produktu leży po naszej stronie – klientów.

  1. Naturalna bawełna zapewnia dłuższą eksploatację

Bez zagłębiania się w szczegóły wojny plastikowo bawełnianej, każdy z nas bez wątpienia przyzna, że popularne siatki wykonane z plastiku są dramatycznie mało wytrzymałe. Wystarczy użycie niewielkiej siły, by je rozerwać. To właśnie dlatego nazywane są jednorazówkami, bo po użyciu trafiają do kosza. Niestety nie rozkładają się one szybko, a w procesie rozkładu do gleby przenika wiele szkodliwych toksyn.

torba bawełnianaTorba bawełniana to zupełnie inna bajka. Naturalne tworzywa są droższe, bo proces ich wyhodowania jest znacznie bardziej kosztowny, ale coś za coś. Przy bawełnianych wyrobach otrzymujemy wielokrotnie lepszą wytrzymałość. Spróbuj tylko rozerwać jakościową torbę bawełnianą. Choćbyś włożył w to całą siłę swoich mięśni, nie uda ci się. Jest ona szyta w taki sposób, aby sprawdziła się w każdych warunkach.